Sztangiści z Łańcuta z 9 medalami

Małgorzata Motor
Archiwum klubu
Sztangiści z Łańcuta zdobyli dziewięć medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy.

W zawodach w Knurowie koło Gliwic aż 260 zawodników stanęło do walki o nominacje do kadry Polski przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w USA. Wśród nich siedmiu reprezentantów Łańcuta z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zieloni Łańcut”.

Sztangiści z Łańcuta zdobyli dziewięć medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy. - Medale złote zdobyły siostry Marta Sroczyk – w grupie wiekowej do lat 23 i seniorek, a Monika Sroczyk – w grupie wiekowej seniorek. Z kolei Hubert Kłak – w grupie wiekowej do lat 20. Hubert wywalczył też srebrny medal w grupie wiekowej seniorów. Złoty medal w grupie wiekowej juniorów do lat 20 zdobył też Michał Kojder.

Natomiast Aleksandra Trojnar wywalczyła srebrny medal w grupie wiekowej juniorek do lat 18, a Andrzej Paszko – w grupie wiekowej do lat 23. Z kolei Karol Budziwół – brązowy medal w grupie wiekowej juniorów do lat 18.

- O niespodziankę postarały się nasze zawodniczki, które w klasyfikacji drużynowej zdobyły pierwsze miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 23 - informuje Adam Bielecki, trener łańcuckich sztangistów.