Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szansa dla młodych z powiatu łańcuckiego, którzy mają pomysł na biznes

Małgorzata Motor
Archiwum Easebyte
Szansa dla młodych z powiatu łańcuckiego, którzy mają pomysł na biznes. Mogą skorzystać z darmowych powierzchni biurowych w Podkarpackim Inkubatorze Technologicznym, a nawet dostać 800 tys. zł na biznes.

Każda osoba, która nie ukończyła 35 lat, ma innowacyjny pomysł na biznes, może zgłosić się do Inkubatora Technologii Informatycznych i wziąć udział w projekcie. To szansa na przetestowanie swojego biznesu w inkubatorze pod okiem specjalistów.

Bartosz Budzisz i jego siostra Barbara przekonują, że prowadzenie firmy w inkubatorze to świetne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy nie mają doświadczenia w biznesie.

Rodzeństwo już od ponad dwóch lat ma firmę w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. - Postanowiliśmy zarabiać między innymi na animacjach i wizualizacjach 3D różnych produktów. Firmę Moonlight założyliśmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, bo można zacząć tutaj realizować swoje marzenia zawodowe i nie martwić się o kwestie prawno - księgowo- administracyjne - przekonuje Bartosz.

W podobnym tonie wypowiadają się Mateusz Orzech i Wojciech Woźnica z firmy EaseByte, którą również prowadzą w AIP. - Początkowo nasz zespół składał się z dwóch osób. Obecnie to już siedem osób. Skupiamy się głównie na prowadzeniu serwisów internetowych z poradami dla kobiet i związanych z ogrodem. Obsługujemy również dwa serwisy hiszpańskojęzyczne, działające na rynku południowoamerykańskim. Dzięki temu, że działamy w inkubatorze, możemy skupić się na rozwijaniu firmy. Poza tym pomocne są różne wydarzenia organizowane przez AIP, bo możemy zainteresować swoją ofertą partnerów biznesowych oraz nawiązać współpracę z innymi przedsiębiorcami. Ich doświadczenie i wskazówki są bardzo cenne dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem - mówią Mateusz Orzech i Wojciech Woźnica.

Obecnie trwa rekrutacja pomysłów młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swój innowacyjny biznes w Polsce Wschodniej. - Warto się zgłosić, bo przy okazji jest możliwość ubiegania się nawet do 800 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji - zwraca uwagę Anna Prończuk, która współpracuje przy projekcie. Zgłaszać mogą się nie tylko osoby do 35. roku życia, pojedynczy pomysłodawcy, ale także całe zespoły z dobrym pomysłem, w których przynajmniej jedna osoba nie ma ukończonych 35 lat. - Zgłosić się należy do Inkubatora Technologii Informatycznych, by nasi specjaliści pomogli dopracować pomysł biznesowy. Wystarczy wysłać email na adres: [email protected] - przekonuje Anna Prończuk.

Kolejny krok związany jest już z wypełnieniem wniosku. Należy podać w nim szczegółowe informacje o swoim innowacyjnym pomyśle. - 10 października w Podkarpackim Inkubatorze Technologii Informatycznych zaplanowaliśmy wydarzenie, podczas którego przedstawimy wszystkie możliwości, jakie daje platforma startowa Connect. Dotychczas młodzi ludzie zgłosili nam już tysiąc pomysłów. Nabór wciąż trwa, a sama procedura składania wniosków nie jest skomplikowana i odbywa się online. Warto podkreślić, że we wszystkim pomagają specjaliści z Podkarpackiego Inkubatora Technologii Informatycznych - dodaje Anna Prończuk.

Wsparcie dla młodych organizują w naszym regionie też inni. Więcej na www.PlatformyStartowe.gov.pl.


Zobacz też: Polska krajem startupów.

Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lancut.naszemiasto.pl Nasze Miasto