MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Będą międzykulturowe warsztaty dla młodych. Skorzystać mogą m.in. mieszkańcy Łańcuta

Małgorzata Motor
Archiwum prywatne
Rozmowa z Beatą Szmuc ze Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych „INPRO” o bezpłatnych warsztatach międzykulturowych, na które ruszyły zapisy. Skorzystać mogą m.in. mieszkańcy Łańcuta.

Poprowadzi pani warsztaty międzykulturowe „Problem dziewięciu kropek”. Czego będą dotyczyły?

Nawiązywania i budowania pozytywnych relacji międzykulturowych. Warsztaty będą również okazją do podzielenia się wiedzą o różnicach kulturowych i ich wpływu na nasze zachowanie oraz na to, jak czasem odbieramy innych. Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać różne metody: gry symulacyjne, burze mózgów. Nie zabraknie też czasu na dyskusję.

Dla kogo organizujecie te warsztaty?

Swobodne poruszanie się w międzynarodowym środowisku to bardzo istotna cecha poszukiwana na rynku pracy. Na warsztaty zapraszamy więc osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy: studentów rzeszowskich uczelni oraz cudzoziemców mieszkających w naszym mieście. We wrześniu zrealizowaliśmy już jedną edycję warsztatów, podczas których gościliśmy młodzież licealną. Warsztaty cieszyły się bardzo dużą popularnością. Zgłosiła się nawet młodzież z Lubaczowa, która specjalnie przyjechała do Rzeszowa, by uczestniczyć w zajęciach.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w tych warsztatach?

Aby zgłosić się na warsztaty, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Stowarzyszenia INPRO www.goinpro.org. Decyduje kolejność zgłoszeń. Można tam również znaleźć terminy zajęć dla poszczególnych grup. Warsztaty dla cudzoziemców odbędą się 9-10 listopada, podczas gdy te dla studentów w weekend 12-13 listopada. Miejsce spotkań to Rzeszowski Inkubator Kultury w budynku Estrady Rzeszowskiej. Warsztaty są bezpłatne. Do końca mijającego semestru akademickiego będziemy również realizować warsztaty antydyskryminacyjne i z przeciwdziałania mowie nienawiści. Terminy i formularz wkrótce będzie dostępny na naszej stronie.

Co jeszcze oferujecie oprócz warsztatów ?

Co tydzień zapraszamy do RIK-u na otwarte spotkania w języku angielskim „Open Cafe”. Goszczą na nich nasze wolontariuszki: Lily z Francji oraz Elsa z Wielkiej Brytanii. „Open Café” jest miejscem dyskusji oraz zdobywania wiedzy na temat lokalnych i globalnych problemów społecznych. Poza tym w każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy do inkubatora na bezpłatne projekcje filmów dokumentalnych pod hasłem „Open Cinema”. Prowadzimy również kampanię „People of Rzeszów”, w ramach której co tydzień publikujemy na naszym Facebooku przemyślenia mieszkańców, jednocześnie udowadniając, że rzeszowianie są otwarci na różnorodność. Co więcej, można nas spotkać co czwartek o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale, gdzie mamy kawiarenkę językową. Aby być na bieżąco z naszymi działaniami, najlepiej śledzić nas na Facebooku. To tam regularnie publikujemy informacje na temat aktualnych działań INPRO.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Shownews - Tatiana Okupnik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lancut.naszemiasto.pl Nasze Miasto