Sztangiści z Łańcuta przyjechali z mistrzostw Polski z sześcioma złotymi medalami

Małgorzata Motor
Archiwum klubu
Zawodnicy klubu sportowego Zieloni Łańcut, który działa przy zespole szkół technicznych, znowu potwierdzili, że nie mają sobie równych.

W V Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16, 18, 20, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Techniką Klasyczną, które rozegrano w Warszawie, wystartowało w sumie 216 zawodników. Podopieczni trenera Adama Bieleckiego wywalczyli aż siedem medali. - W technice klasycznej zabronione jest używanie sprzętu wspomagającego - specjalistycznych koszul, pozwalających uzyskać lepszy wynik sportowy - wyjaśniają zawodnicy.

Dwa złote medale wywalczyła Marta Sroczyk, a kolejne dwa - jej siostra Monika. Złote medale zdobyli też Hubert Kłak oraz Andrzej Paszko. Hubert wywalczył też jeden srebrny. - To ciężka praca, połączona z wytrwałością i pokorą doprowadziły ich do tych sukcesów. Wyniki sportowe klubu mogłyby być jeszcze większe, gdyby nasz klub miał stałego sponsora - podkreśla Adam Bielecki. - Zdobyte medale na tych mistrzostwach pozwolą czwórce moich zawodników, którzy są studentami, ubiegać się o stypendia rektorskie i ministra nauki i szkolnictwa wyższego - dodaje trener.

Marta Sroczyk na mistrzostwach aż trzykrotnie poprawiała swój rekord Polski. - Zdobyłam pierwsze miejsce jako juniorka do lat 20 i seniorka w kategorii wagowej do 52 kg - mówi Marta. - Ja z kolei z osiągniętym wynikiem 100 kg zostałam najsilniejszą zawodniczką mistrzostw. Pozostał tylko malutki niedosyt ze względu na to, że w trzecim podejściu nie udał się mi atak na własny rekord Polski. Zawody te były ostatnim moim występem do lat 23. W przyszłym roku będę startować już wyłącznie jako seniorka - zwraca uwagę Monika Sroczyk.

Siostry wszystkich medali z mistrzostw Polski, pucharów Polski i mistrzostw świata mają w sumie aż 57.